Grzejniki konwektorowe należą do grupy ogrzewania konwekcyjnego


Grzejniki konwektorowe należą do grupy ogrzewania konwekcyjnego i podzielić je możemy na dwa rodzaje: konwektory wodne oraz konwektory elektryczne. Różnią się od standardowego ogrzewania oraz grzejników elektrycznych tym, iż zajmują stosunkowo mniej miejsca, niż tamte formy ogrzewania. Również ich obudowa, a co za tym idzie, wygląd zewnętrzny jest stworzona w innym, bardziej nowoczesnym stylu.

Do głównych walorów grzejników konwektorowych należy przede wszystkim duża energooszczędność – powstała dzięki oryginalnemu działaniu tychże grzejników, dzięki któremu wytwarzana energia jest wyłącznie w potrzebnym do tego stopniu. Energooszczędność ta powoduje również ich grzejniki te emitują zdecydowanie małe straty ciepła, co przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacji w przeciągu, chociażby, roku. Ich kolejną widoczną zaletą jest mała waga – również dzięki małemu rozmiarowi – dzięki czemu grzejnik konwekcyjny mogą być montowane na bardziej zróżnicowanych powierzchniach, w porównaniu ze standardowymi grzejnikami oraz poprzez małą wagę na ścianach lekkich i delikatnych. Poza tym, regulowanie ich pracy należy do jednego z najszybszych i najłatwiejszych sposobów dostępnych na rynku – daje nam to szeroki wachlarz możliwości i indywidualne, a przede wszystkim proste ustawienia optymalnej dla nas ciepłoty powietrza w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się grzejnik konwektorowy.

Konwektory stosowane być mogą wyłącznie w formach zamkniętych systemów grzewczych, które charakteryzują się małą pojemnością wody. Grzejniki konwektorowe dzielą się na przenośne, które możemy dowolnie przenosić w naszym domu/mieszkaniu lub te montowane na stałe na ścianie – w takim przypadku konwektor powinniśmy zamontować na ścianie pod oknem, będzie on wtedy spełniał najbardziej optymalnie swoje zadanie. Jeżeli konwektor nie posiada zabezpieczenia przed kroplami wody nie możemy zamontować go w łazience.